Teie ostukorv on tühi!
Turul juba aastast 2012
Ostudel alatest 50 eurost
TAGASTUS JA VAHETUS 14 PÄEVA JOOKSUL
intressivabalt.
6d Sports Nutrition Nitraadishotid on ainulaadsed tooted, mis sisaldavad suures koguses nitraate peedimahlast ja amarantiekstraktist. Nitraadishotid sobivad ideaalselt sportlastele, kes soovivad enne olulisi võistlusi parandada oma üldist võimekust.
Shot sisaldab 500 mg nitraate peedimahlast, mis on tuntud kõrge nitraadisisalduse poolest, ning amarantiekstraktist, mida peetakse üheks rikkalikemaks looduslikuks nitraadiallikaks.
500 mg annus on teaduslikult tõestatud ja efektiivne kogus, mis aitab suurendada vastupidavust. Shot on rikastatud 80 mg C-vitamiiniga, mis toimib kaitsjana nitrosoamiinide moodustumise vastu.
Rasvade ja süsivesikute oksüdatsioon moodustab üle 90% lihasenergia tootmisest kõrge intensiivsusega treeningu ajal, mis kestab vähemalt 5 minutit. Sellise treeningu puhul on vajalik piisav hapnikuvarustus, mis on aga sageli piiratud. Hapniku olemasolu on vastupidavustreeningus võtmetähtsusega. Uuringud näitavad, et nitraatide lisamine aitab suurendada lämmastikoksiidi (NO) taset veres. Lämmastikoksiid varustab lihaseid paremini hapnikuga ning suurendab verevoolu töötavatesse lihastesse.
Mõned uuringud viitavad ka sellele, et NO eelühendite lisamine aitab vabastada kaltsiumi lihasrakkudesse, mis võib soodustada maksimaalse jõu arengut. Nitraatide tarbimine võib aidata kaasa 1–5% suurusele vastupidavuse kasvule. Samuti viitavad tulemused sellele, et nitraatide tarbimine võib suurendada võimsust sprintide ajal.
Uuringud näitavad, et optimaalne nitraadiannus on 400–600 mg portsjoni kohta. Nitraadid on looduslikud ühendid, mida leidub peamiselt juur- ja lehtköögiviljades.
6d nitraadishotid sisaldavad peedikontsentraati ja amarantiekstrakti. Soovitatav on järgida päevast annust (1 shot) ja kasutada toodet ainult enne olulisi võistlusi.
Nitraadid aitavad parandada sooritusvõimet ja sprindivõimekust enne olulisi võistlusi.
Kõrge nitraadisisaldus.
Peedimahl ja amarantiekstrakt on rikkad nitraatide poolest.
Nitraadid aitavad parandada sooritusvõimet enne treeningut või võistlust.
Nitraadid aitavad parandada sprindivõimekust.
Nitraatide tarbimine võib suurendada vastupidavust 1–5%.
Nitraadid on looduslikud ühendid, mida leidub juur- ja lehtköögiviljades.
Kasutamissoovitus: Võta 1 shot 2–3 tundi enne võistlust. Tipptasemel (vastupidavus)sportlastele soovitatakse täiendavalt 1–2 shot’i päevas 3–7 päeva enne võistlust. Enne tarvitamist loksuta korralikult.
Optimaalse toime saavutamiseks väldi suuvett ja närimiskummi. Nitraadi (NO₃) muundumine lämmastikoksiidiks (NO) vajab suuõõnes piisavas koguses normaalseid baktereid. Seetõttu kaotab 6d Nitraadishoti kasutamine mõtte, kui tarvitad antibakteriaalset närimiskummi või suuloputusvahendit.
Koostisosad: Vesi, peedimahla kontsentraat (Beta vulgaris L.) 33%, amaranti lehe ekstrakt (Amaranthus caudatus L.) 7%, happesuse regulaatorid (õunhape, sidrunhape), looduslik maitseaine, säilitusaine (kaaliumsorbaat), C-vitamiin (askorbiinhape), stabilisaator (ksantaankumm), magusained (atseesulfaam K, sukraloos).
Toitumisalane teave
Nitraat (NO₃⁻) esineb kehas looduslikult anioonina ning osaleb lämmastikoksiidi (NO) biosünteesis, millel on organismis mitmeid füsioloogilisi funktsioone. Nitraadid on looduses lämmastiku (N) kandjad ning seetõttu nähakse neid sageli ekslikult negatiivses valguses. Tegelikult sisaldavad mitmed köögiviljad – näiteks redis, peet, seller, spinat, rukola ja vesikress – looduslikult rohkelt nitraate.
Rohelised leht- ja juurviljad on rikkad nitraatide poolest. Nitraadirikaste toitude söömine aitab kaasa lämmastikoksiidi moodustumisele organismis. NO-tooted (NO booster’id) sisaldavad tavaliselt aminohapet tsitrulliinmalaati, mis on üks efektiivsemaid NO tootmise stimulaatoreid organismis.
Nitraadid pakuvad organismile täiendavat rada NO tootmiseks. Umbes 15 aastat tagasi tõestati, et nitraadi tarvitamine suurendab märkimisväärselt vere nitritisisaldust, mis saavutab tipu 2,5–5,5 tundi pärast manustamist. Nitraatide põhifunktsioonid kehas:
verevoolu reguleerimine,
lihaste kontraktiilsus,
hingamine mitokondrites.
Nitraatide tarbimine avaldab positiivset mõju:
vastupidavusaladel,
lühiajalistel maksimaalsetel pingutustel (nt sprindid),
kõrge intensiivsusega intervalltreeningutel (HIIT).
Nitraatide kasulik mõju avaldub kõige rohkem:
lühiajalise (<30 min) kõrge intensiivsusega vastupidavustreeningu puhul,
kõrge intensiivsusega intervalltreeningute korral, mis hõlmavad sprinte ja vahepealseid submaksimaalseid pingutusi – just sellist tüüpi pingutus on iseloomulik enamikele meeskonnaspordialadele.
Anorgaaniliste nitraatide tarbimine suurendab keha NO taset, mis võib tõsta aeroobset töövõimet. Kui tarbid nitraate näiteks peedi kujul, muundavad suuõõnes olevad kasulikud bakterid nitraadid nitrititeks. Need muundatakse omakorda soolestikus lämmastikoksiidiks.
Lämmastikoksiid on signaalmolekul, mis laiendab veresooni ja suurendab verevoolu. See vasodilatatsioon võib:
langetada vererõhku,
vähendada ATP tootmiseks vajalikku energiakulu.
Kuna ATP on peamine energiaallikas aeroobses treeningus, on see oluline eelis vastupidavussportlastele.
Vähendatud hapnikutarve submaksimaalse koormuse ajal
Suurenenud lihase tööefektiivsus
Pikem kestvus enne väsimust kõrge intensiivsusega, pideva koormuse korral
Paranenud vereringe aitab kiiremini eemaldada jääkaineid ja viia toitained lihasrakkudesse
Uuemad uuringud näitavad, et nitraadilisandite kasutamine on eriti kasulik olukordades, kus hapnikuvajadus ületab selle kättesaadavuse. Sellest saavad enim kasu harrastus- ja amatöörsportlased, kuid nitraadid võivad olla äärmiselt kasulikud ka professionaalsetele sportlastele, eriti:
sprinditreeningutel,
intervalltreeningutel,
trekisõidus,
treeninglaagrites või võistlustel kõrgmäestikus, kus hapnikutase on madalam – mis teeb need eriti sobivaks jalgratturitele.